dodano: 2018-11-10 20:59:17
Życie. Wszystko idzie na przód. W miesiąc po ciachnięciu digusia, wydawało mi się, że choć czasu coraz mniej, to dam radę pomagać jak wcześniej,
ba, jeszcze na początku kwietnia..., a potem przyszła jedna duża zmiana, potem druga, sporo zaczęło się dziać i to głównie poza siecią,
u i zabrakło czasu na pomoc, ba, nawet na to, by tu częściej zaglądać. Czasem tak tylko psamatrił ja, szto tu dziełajetsa,
nawet bez logowania...

... ale nadchodzi taki wieczór, że jest ciut czasu, bo to siup.

A czy portal się rozkręci czy nie, to wielka niewiadoma, digart jaki był pod koniec taki był, ale był,
jak go zabrakło coś się skończyło, żeby nowe zaczęło funkcjonować trzeba po prostu sporo
świeżaków, a ci przekonują się do nowych miejsc powoli..., ja np., śledziłem sobie digusia
od 2006, a zalogowałem się dopiero na wiosnę 2008... Poza tym trzeba powrzucać trochu prac...
to toże przyciąga nowy, elektorat ;) Przynajmniej tyle mogę zrobić, że tu powrzucam, gdzie indziej undera
podlinkuję na blogasku w wolnej chwili wywód zrobię, co to jak się to je i skąd się wzięło..., tyle mogę,
po starej znajomości.
dodano: 2018-11-13 14:22:00
Fakt, od dziś zaczynam wrzucać codziennie jedną - trochę się nazbierało w międzyczasie;
Witaj Grzeczny, tak się cieszę że znalazłeś czas aby się jednak zarejestrować.
u40: no plany są dość rozległe, one się datują jeszcze od czasów DA, choćby wystawy w realu - ta którą ja usiłowałam zorganizować z paru przyczyn nie odbyła się, ale jeszcze nic straconego i ktoś z Underarts - jeśli zbierze się dość dobrych prac - miejsce na pewno znajdzie bo wszyscy znamy miejsca w naszych miastach otwarte na takie pomysły - szczególnie mile widziane są też jakieś warsztaty, wykłady (byle nie nudne) rozmaite ciekawostki - np plener fotograficzny połączony z wystawą w jakimś mieście nie jest chyba nierealnym pomysłem...
dodano: 2018-11-13 20:53:17
Nu, plenery ciekawe, blisko Ciebie, to choćby park dendrologiczny / botaniczny ( zależy kogo spytać ;) ), w Przelewicach koło Barlinka. Gdy byłem na plenerze malarskim, był tam i niezależny plener foto. Jak by było zainteresowanie, mam kogo spytać, co jak i na jakich zasadach, bo osobiście się na foto-plenerach nie wyznaję. Albo jakby ktoś coś to mogę i polecić ( acz zastrzegam sobie wybór, kogo polecę ), na plener malarski, choć gwarancji oczywiście nie dam - organizują to ludzie z mojego stowarzyszenia, ale z innego Oddziału.

Co do wystaw, to sam się borykam z tym, że niby miejsc dużo ale jak się już rozmawia, to jakoś mniej..., zrobiła się moda na kuratorów, a kurator to często historyk sztuki zaraz po szkole z wielkimi ambicjami krytyka, więc coraz to któraś galeria lepsza się zamyka i jest popyt na bardzo wąski wycinek sztuki powszechnie dostępnej. Dlatego polecałbym jednak szukać jak najbliżej siebie, wśród znajomych.

U mnie ( Tczew ) teoretycznie mam możliwość zaklepać termin, problem w tym, że nasza Fabryka Sztuk, jak na razie jedne porządne miejsce na wystawy zbiorowe, ma terminy na rok... 2021... Starogard Gdański ma o samo. Prędzej można by coś w Koszalinie, albo Trzymieście, ale nie zakładałbym z góry terminów przed 2020...

Takie czasy.
dodano: 2018-11-16 08:26:36
Tak, u nas np Filharmonia ma obecnie najwcześniejszy termin na czerwiec 2020, ale mniejsze miejsca nie mają aż takiego ciśnienia i owszem, czeka się rok - ale nie dłużej. Są jakieś miejsca alternatywne, należące do stowarzyszeń, współpracujące z ZPAP i tak dalej (jak np nasze Kafle, które niestety zamknęły podwoje..... każdy z Załogi - albo i spoza Załogi - może się rozejrzeć po swoich lokalnych miejscach sztuki.)

No ja bym chętnie pojechała na jakiś plener - gdybyś zechciał polecić to się nie pogniewam...... :) :) :)
dodano: 2018-11-19 10:01:43
OKi, to mam w pamięci i zapodam znajomym organizatorom ;) ///// A co do wystaw, pogadam jutro, zaklepie jakiś możliwy termin u mnie, najwyżej zdecyduję kto co, kiedy już będzie bliżej "rozwiązania" ;)
dodano: 2018-11-23 12:50:56
Zapewniam, że jestem bardzo pracowita na plenerach! I zbieram naczynia ze stołu po posiłkach ;)
dodano: 2018-11-26 21:20:31
Wiedziałem, że czegoś (kogoś) mi brakuje na underarts :P
Witaj ponownie.