LGBTQ+ komiks [open call]

2020-01-05 13:07:37

 

LGBTQ+ jest nie tylko tematem debaty społecznej, ale również zagadnieniem kulturowym pojawiającym się w wielu dziełach sztuki. Mimo funkcjonowania różnych organizacji walczących o prawa osób nieheteronormatywnych, inicjatyw akademickich czy społecznych wiedza na temat tego zagadnienia w Polsce jest bez wątpienia niedostateczna a na pewno pełna stereotypów i nieścisłości.

Antologia składać będzie się z dwóch części. W pierwszej znajdą się artykuły teoretyczne i krytyczne poświęcone komiksom tworzonym przez osoby z różną tożsamością seksualną bądź pracom, gdzie wątek staje się kluczowy. W drugiej, artystycznej, zbierzemy krótkie komiksowe historie odnoszące się do tematu. Zależy nam, aby nie ograniczać się tylko do polskiej sceny, ale sięgać po prace i wydawnictwa z całego świata. Dzięki temu będzie można osadzić polską scenę komiksową w szerszym kontekście.

  • Serdecznie zapraszamy do współpracy zarówno osoby badające komiks oraz zajmujące się analizą kulturoznawczą, filologiczną czy interdyscyplinarną oraz artystów i artystki. Niestety, brak dofinansowań centralnych dla takich inicjatyw powoduje duże ograniczenie środków. Nie ma przewidzianego honorarium autorskiego, ale oczywiście rozsyłane będą egzemplarze autorskie. Planujemy starać się o niezależne dofinansowanie wydawnictwa.
  • Propozycje tematów prosimy wysyłać na: [email protected]
  • Na gotowe teksty i komiksy czekamy do końca maja 2020 roku.
  • Redaktorzy: Sylwia Chutnik, Dominika Gracz, Krzysztof Lichtblau
  • Patroni medialni: “Fabularie”, “Zeszyty komiksowe”
  • Premiera planowana jest na Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi w 2020 roku.

Szczegóły:

https://wydawnictwo-granda.pl/lgbtq-komiks-open-call/?fbclid=IwAR3QIrzSwI3njp388T12cX02yH4OS1Rl_Sbss5Om8y5sGpdmw8EjYzA5uv8

 

 

Tego newsa jeszcze nikt nie skomentował

Bądź pierwszy. Dodaj komentarz